KONST / Litografier / Färglitografi 13371085
*
nr 1337 1085
Lotte Laserstein
(1898-1993), Sverige
Färglitografi, Lotte Laserstein (1898-1993), Signerad, numrerad 32/100. Motivet: 22x30 cm
Lotte Laserstein, född 1898 i Tyskland, död 1993, målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2020
kl 20:58:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/7 15:33:21
1
300 kr
8/7 21:38:17
2
500 kr
10/7 19:14:21
3
450 kr
10/7 19:14:21
2
500 kr (Budbetjänt)
13/7 20:53:26
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lotte Laserstein
Lotte Laserstein, född 1898 i Tyskland, död 1993, målare.
Läs mer om Lotte Laserstein
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad lotte laserstein
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54
-
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15
*
Lotte Laserstein
Lotte Laserstein, född 1898 i Tyskland, död 1993, målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lotte Laserstein
nr 1337 1085
Lotte Laserstein
(1898-1993), Sverige
Färglitografi, Lotte Laserstein (1898-1993), Signerad, numrerad 32/100. Motivet: 22x30 cm
Lotte Laserstein, född 1898 i Tyskland, död 1993, målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/7 15:33:21 | 1 | 300 kr |
8/7 21:38:17 | 2 | 500 kr |
10/7 19:14:21 | 3 | 450 kr |
10/7 19:14:21 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
13/7 20:53:26 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lotte Laserstein
Lotte Laserstein, född 1898 i Tyskland, död 1993, mÃ¥lare.Läs mer om Lotte Laserstein
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad lotte laserstein
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54 -
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15